FORGOT YOUR DETAILS?

Rebaixat! -15%

Advance OMEGA ULS

5.091,50

L’Advance OMEGA ULS és, probablement, la vela més reconeguda de competició de Hike&Fly. És la guanyadora de la majoria de X-Alps. Vola amb una llegenda.

SKU: N/A Categories: ,

Descripció

Advance OMEGA ULS

SUPERA’T

Ultralleugera i ultra competitiva: aquesta és la nostra nova vela de competició de dues bandes. S’ha desenvolupat per a tots aquells pilots experimentats que volen assolir notables vols de cross, trofeus de competicions i el domini de nous reptes. L’OMEGA ULS està disponible en 4 talles i impressiona als atletes pel seu pilotatge sense esforç, un rendiment de vol excepcional i un pes molt baix a partir de 3,05 kg.

VOL AMBICIÓS

L’ADN guanyador

La nova OMEGA ULS és la teva companya ideal d’aventures exigents i competicions desafiants, que compleix els alts estàndards del guanyador de l’X-Alps 2023. Junts hem desenvolupat una nova ala d’alt rendiment, aprofitant els punts forts dels seus predecessors per oferir un rendiment de vol encara més gran i resultats excel·lents, amb un millor planeig en tot el seu rang de velocitats.

PRECISA I FÀCIL

Pilotatge fàcil porta a l’èxit

Hem dissenyat l’OMEGA ULS perquè pugueu concentrar-vos completament en aquelles decisions tàctiques importants durant el vol. Frens més tous i la facilitat de girar tèrmica contribueixen volar més eficientment.

Les càrregues de control més baixes combinades amb una capacitat de circular notablement agradable contribueixen al maneig sense esforç que us ajuda a volar de manera eficient. Les proves intensives han donat com a resultat un alt rendiment que menja els quilòmetres alhora que ofereix una sensació agradablement relaxada en vol.

QUALITAT PRÈMIUM

Material ultratècnic i ultralleuger

Quan et prepares per a aventures exigents, vols minimitzar el pes i un paquet voluminós sempre que sigui possible. Això és exactament el que exigim a l’OMEGA ULS. L’estructura interior ultralleugera amb els seus teixits d’alta tecnologia d’alta qualitat fan que aquest parapent sigui 250g més lleuger que el seu predecessor. Una barreja de materials intel·ligents de varilles de nitinol de gamma alta i tela ultralleugera contribueix al pes i al volum mínims.

DADES TÈCNIQUES

OMEGA ULS21222324
Superfície realm220.7021.5422.4823.75
Superfície projectadam217.4018.1018.9019.96
Rang de pesos homologatkg65-8075-9085-10095-113
Rang de pesos idealkg68-7878-8888-9898-108
Peskg3.053.153.253.40
Envergaduram11.8712.1112.3712.71
Envergadura projectadam9.389.569.7710.04
Allargament6.86.86.86.8
Allargament projectat5.055.055.055.05
Corda màximam2.172.222.272.33
Núm. de calaixos63636363
HomologacióEN/LTF DEN/LTF DEN/LTF DEN/LTF D

MATERIALS

Vora d’atacSkytex 32 universal, 32 g/m2
ExtradósSkytex 27 classic 2, 29 g/m2
IntradósDOKDO 10, 26.0 g/m2
CostellesSkytex 32 hard finish, 33 g/m2, x 27 hard finish, 29 g/m2
Costelles sense ancoratgeSkytex 27 hard finish, 29 g/m2
Cintes de tensióSkytex 40 hard finish, 40 g/m2, x 32 hard finish, 33 g/m2
DiagonalsSkytex 40 hard finish, 40 g/m2, x 32 hard finish, 33 g/m2, x 27 hard finish, 29 g/m2
Línies principalsA-8001-340, -230, -190, -130, -090
Línies superiorsA-8001-190, -130, -090, -070, -050, -035
StabiloPPSLS 125
Línies de freA-8001-050, A-9200-035
Línies de fre principalA-7850-240, A-8001-190
BandesPES/Technora 12mm
MaillonsSoftlink DC 500

RANG DE PESOS

Advance OMEGA ULS

LLIURAMENT

Advance OMEGA ULS

OPCIONAL

Advance LIGHTPACK 4

Informació addicional

Talla

21, 22, 23, 24

Hike&Fly

Si

Homologació

EN D

Ressenyes

Encara no hi ha ressenyes.

Només els clients que han comprat el producte i s'han identificat poden deixar una ressenya.

TOP