FORGOT YOUR DETAILS?

Rebaixat! -10%

Sup’air EVO LITE

891,00

MÉS LLEUGERA, IGUAL DE CÒMODA I MODULABLE

Dissenyada amb teixit lleuger i sense espuma per alleugerir el conjunt. Es ideal per a progressar amb seguretat i poder volar cada vegada més lluny. El modul carenat opcional Speedbag es completament adaptable a la cadira i ademes de la millora aerodinàmica també t’ajudarà a combatre les baixes temperatures.

Mides : S / M / L / XL 

Pes : 3700 g (Medium)

 

SKU: N/A Categoria: Etiquetes: , , , , ,

Descripció

FÀCIL, EQUIPADA I LLEUGERA

És la cadira pensada per a progressar cap a vols més llargs i ambiciosos.

Possibilitat de carenar-la per a obtenir més rendiment i una temperatura més confortable a l’hivern.

 

The EVO LITE comes from the EVO XC3. It is lighter, and has the similar classic ABS (Anti Balancing System) with the leg and chest strap buckles in addition to the Safe-T strap.

The three key point guiding this new development are:

– To lighten the harness in comparison to the EVO XC3: 800 gr

– Keep a high level of passive safety

– Three point fastening with the ABS (Anti Balancing System) included

Complete safety with : BUMPAIR 17 XC, Anti Balance System (ABS), leg straps with Safe-T system and a well located/easy to access reserve parachute pocket

During takeoff, the transition from running to sitting is obvious and natural. The harness geometry and adjustments enable greater adaptation to body contours and on-board flight postures : The backrest can be straightened up or reclined, especially when using a foot-rest or a speed-bag. The seat extension enables adjustment support at the front of the plate. An adjustment permits to adjust the seat depth to the pilot’s morphology and posture.

TALLES:

MIDES CADIRES SUPAIR

SMLXL
Pilot size (cm)160 /175165 /185175 /195195 /205
Pilot weight (mini – maxi) (kg)50 – 7560 – 9070 – 10080 – 120
Harness weight STANDARD VERSION (g)3700385040004150
ABackrest height (cm)56657075
BReclined seating height (cm)37383940
CSeat length (cm)44474951
DSeat width (cm)33353739
ECarabiners height (cm)44444444
FDistance between carabiners (cm)39 – 5039 – 5039 – 5039 – 50

 

MANUAL D’USUARI. Descarrega’l aqui

DOCUMENT HOMOLGACIÓ. Descarrega’l aqui

Informació addicional

Pes6 kg
Dimensions40 × 30 × 30 cm
Talla

S, M, L, XL

Carenada

No

Hike&Fly

No

Lleugera

Si

Protecció

Escuma

Reversible

No

Ressenyes

Encara no hi ha ressenyes.

Només els clients que han comprat el producte i s'han identificat poden deixar una ressenya.

TOP